Upozornenia a pokyny

Upozornenie a pokyny

Upozornenie !!!
Pri vodítku dlhšom ako 2m je potrebné používať ochranné rukavice, aby nedošlo k zraneniu. Pravidelne kontrolujte stav produktu, či nie je poškodený. V prípade akéhokoľvek poškodenia nepoužívajte ďalej tento produkt! Predídete tak možným škodám a možnému zraneniu Vás a Vášho psa. V priebehu životnosti produktov môže dôjsť k zmene farebného odtieňa, čo však nemá vplyv na použitie. Neodporúčame vystavenie produktu na priamom slnku, ktoré vedie k zmene farebného odtieňa a vlastností materiálu.

Skladovanie produktov Produkty skladujte v suchom prostredí, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri pokojovej teplote mimo intenzívneho UV žiarenia. Udržujte ich oddelené od všetkých chemikálií.

Dummy
Naše dummy sú špeciálne navrhnuté pre výcvik loveckých psov. Základnou požiadavkou pre tréning je takzvaná mäkká morda, ktorá zabraňuje, aby zver, prípadne dummy, boli poškodené pevným zákusom a tým sa stali nepoužiteľné. Dummy sa používajú na tréningové účely a na pracovné testy. Používajte dummy iba počas tréningov; nedovoľte, aby sa pes hral s dummy bez dozoru. Nedovoľte psovi hrýzť alebo ťahať dummy. Pokiaľ sú dummy mokré, nechajte ich vyschnúť voľne na vzduchu, nie na priamom slnku. Zvoľte správnu veľkosť dummy pre psiu mordu Vášho psa, príliš malá veľkosť môže byť nebezpečná. Dummy sú vhodné na tréningy vo vode s výnimkou: všetkých celokožušinových dummy, trojdielnych dummy, Trainer dummy 1kg a 1,5kg, Snack dummy.

Spôsob čistenia a údržba:
• na čistenie použite kefu a vlažnú vodu s výnimkou všetkých celokožušinových dummy a dummy s kožušinou
• neperte v práčke, chemicky nečistite, nežehlite a nesušte v sušičke
• nechajte voľne vyschnúť na vzduchu, nie na priamom slnku
• nepoužívajte saponáty a chemické prostriedky

Dummy vesty a tašky
Dummy vesty a tašky slúžia na uloženie výcvikových pomôcok, zveri a ostatného príslušenstva. Sú určené na tréning, hon, voľný čas, skúšky a working testy. Sú vyrobené z odolného nepremokavého nylonového materiálu alebo z voskovanej bavlny. Šitie ale nie je vodotesné, preto môže dôjsť k prieniku vlhkosti okolo šitia. Vyberte si správnu veľkosť a typ, ktorá bude vyhovovať Vám a Vášmu účelu použitia.

Spôsob čistenia a údržba:
• ak je vesta alebo taška mokrá, nechajte ju vyschnúť voľne na vzduchu, nie na priamom slnku
• jemne očistite kartáčom po zaschnutí špiny a špongiou namočenou vo vlažnej vode
• neperte, chemicky nečistite, nežehlite a nesušte v sušičke
• nepoužívajte saponáty a chemické prostriedky
• pri produktoch z voskovanej bavlny sa odporúča aplikovať znovu vosk pre zachovanie vodeodolných vlastností materiálu

Kožené produkty
V našej ponuke môžete nájsť vodítka a obojky, ktoré môžu byť používané na tréning, prácu, voľný čas, skúšky a working testy. Vyberte si správny typ na účel použitia. Vyberte si správnu veľkosť, ktorá bude vyhovovať Vám a Vášmu psovi. V prípade, že potrebujete pomôcť so správnym výberom, kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme. Nedovoľte psovi hrýzť vodítko alebo obojok. Pravidelne kontrolujte stav vodidla alebo obojku, či nie je poškodené, aby nedošlo k akejkoľvek ujme na Vašej strane a strane Vášho psa. V prípade akéhokoľvek poškodenia nepoužívajte ďalej tento produkt!.

Spôsob čistenia a údržba:
• vyhnite sa znečisteniu kože, namočenie, ak sa tak stane, nechajte kožu prirodzene vyschnúť
• čistite kožené produkty pravidelne s malým množstvom mydla a vody
• nechajte voľne vyschnúť na vzduchu, nie na priamom slnku
• nesprávna starostlivosť a čistenie spôsobí, že koža praskne alebo sa vysuší

Vodítka a obojky
V našej ponuke môžete nájsť vodítka a obojky, ktoré môžu byť používané na tréning, prácu, voľný čas, skúšky a working testy. Vyberte si správny typ na účel použitia. Vyberte si správnu veľkosť, ktorá bude vyhovovať Vám a Vášmu psovi. V prípade, že potrebujete pomôcť so správnym výberom, kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme. Nedovoľte psovi hrýzť vodítko alebo obojok. Pravidelne kontrolujte stav vodidla alebo obojku, či nie je poškodené, aby nedošlo k akejkoľvek ujme na Vašej strane a stra ne Vášho psa. V prípade akéhokoľvek poškodenia nepoužívajte ďalej tento produkt!

Spôsob čistenia a údržba:
• v prípade znečistenia jemne očistite handričkou namočenou vo vlažnej vode
• neperte, chemicky nečistite, nežehlite a nesušte v sušičke
• nepoužívajte saponáty a chemické prostriedky

Na vašom súkromí záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoNepovoľovať cookies